Team Schedules - Boys Under 12
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Semi-Final Final


ALL A B


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Seattle United B08 Copa A   x0 0  0  0 
 A2 : Crossfire Premier B09 A   x0 0  0  0 
 A3 : Seattle United B08 Tango B   x0 0  0  0 
 A4 : Northwest United - BU12 Black   x0 0  0  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Washington Premier FC B08 Black A    0 0  0  0 
 B2 : Crossfire Yakima B08 Black    0 0  0  0 
 B3 : Crossfire Premier B08 B    0 0  0  0 
 B4 : Sound FC B08 A    0 0  0  0 
 B5 : Eastside FC B08E    0 0  0  0 

Bracket - Saturday, March 21, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 463499  Sozo Sports Complex  12:00 PM  9 B2 vs B3Crossfire Yakima B08 Black   vs.Crossfire Premier B08 B 
 463498  Preston Park  02:00 PM  3 B5 vs B1Eastside FC B08E   vs.Washington Premier FC B08 Black A 

Bracket - Saturday, March 28, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 463502  WPFC Soccer Complex  12:00 PM  2a B1 vs B3Washington Premier FC B08 Black A   vs.Crossfire Premier B08 B 

Bracket - Sunday, March 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 463503  Woodinville Sports Field  02:00 PM  5 B4 vs B5Sound FC B08 A   vs.Eastside FC B08E 

Bracket - Saturday, April 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 463500  Woodinville Sports Field  09:30 AM  6 B4 vs B1Sound FC B08 A   vs.Washington Premier FC B08 Black A 
 463492  Skagit Valley Community College  11:00 AM  2 A4 vs A1Northwest United - BU12 Black   vs.Seattle United B08 Copa A 
 463493  TBD   --    --  A2 vs A3Crossfire Premier B09 A   vs.Seattle United B08 Tango B 
 463501  TBD   --    --  B5 vs B2Eastside FC B08E   vs.Crossfire Yakima B08 Black 

Bracket - Saturday, April 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 463494  TBD   --    --  A1 vs A3Seattle United B08 Copa A   vs.Seattle United B08 Tango B 
 463505  Marymoor Park  05:00 PM  3 B3 vs B5Crossfire Premier B08 B   vs.Eastside FC B08E 

Bracket - Sunday, April 19, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 463495  152nd Street Complex  12:00 AM  1 A2 vs A4Crossfire Premier B09 A   vs.Northwest United - BU12 Black 
 463504  Sozo Sports Complex  12:00 PM  9 B2 vs B4Crossfire Yakima B08 Black   vs.Sound FC B08 A 

Bracket - Saturday, April 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 463491  TBD   --    --  A3 vs A4Seattle United B08 Tango B   vs.Northwest United - BU12 Black 
 463496  TBD   --    --  B1 vs B2Washington Premier FC B08 Black A   vs.Crossfire Yakima B08 Black 
 463497  Marymoor Park  03:00 PM  2 B3 vs B4Crossfire Premier B08 B   vs.Sound FC B08 A 

Bracket - Sunday, April 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 463490  152nd Street Complex  12:00 AM  1 A1 vs A2Seattle United B08 Copa A   vs.Crossfire Premier B09 A