Team Schedules - Boys Under 16
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Semi-Final Final


ALL A B


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Sound FC B04 A3339 3  9  13 
 A2 : Crossfire Premier B04 A3104 1  0  5 
 A4 : Whatcom FC Ra - B04 Gold0112 0  -1  5 
 A3 : Washington Premier FC B04 Black A0011 0  -8  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : 3RSC B04 Black3317 2  6  8 
 B2 : PacNW B04 Maroon A3036 2  5  7 
 B3 : Seattle United B04 Copa A0112 0  -3  2 
 B4 : Northwest United - BU16 Black0011 0  -8  1 

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 381374  Meadowdale Athletic Complex  11:00 AM  M2 A1 vs A3Sound FC B04 A 7 vs.Washington Premier FC B04 Black A0

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 381378  Skagit Valley Community College  09:00 AM  1 B4 vs B1Northwest United - BU16 Black 1 vs.3RSC B04 Black6
 381372  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  02 A4 vs A1Whatcom FC Ra - B04 Gold 2 vs.Sound FC B04 A3
 381379  Valley RidgePark  12:00 PM  1 B2 vs B3PacNW B04 Maroon A 4 vs.Seattle United B04 Copa A1

Bracket - Friday, January 24, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 381373  Marymoor Park  07:00 PM  3 A2 vs A3Crossfire Premier B04 A 2 vs.Washington Premier FC B04 Black A1

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 381371  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  4 A3 vs A4Washington Premier FC B04 Black A 2 vs.Whatcom FC Ra - B04 Gold2
 381376  Starfire Complex  06:30 PM  11 B2 vs B1PacNW B04 Maroon A 0 vs.3RSC B04 Black1

Bracket - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 381380  Magnuson Park fields  10:45 AM  6 B3 vs B1Seattle United B04 Copa A 1 vs.3RSC B04 Black1
 381375  Marymoor Park  11:00 AM  3 A2 vs A4Crossfire Premier B04 A 1 vs.Whatcom FC Ra - B04 Gold1
 381381  Renton Memorial Stadium  02:00 PM  1 B2 vs B4PacNW B04 Maroon A 3 vs.Northwest United - BU16 Black0

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 381377  Ingraham High School  02:15 PM  S B3 vs B4Seattle United B04 Copa A 0 vs.Northwest United - BU16 Black0

Bracket - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 381370  North Creek 1  01:00 PM  1 A1 vs A2Sound FC B04 A 3 vs.Crossfire Premier B04 A2

Semi-Final - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 313571  Starfire Sports Complex  05:30 PM  1 Sound FC B04 A 4 vs.PacNW B04 Maroon A1
 313572  Starfire Sports Complex  05:30 PM  2 3RSC B04 Black 1 vs.Crossfire Premier B04 A1
- 3PK

Final - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 313654  Starfire Sports Complex  02:15 PM  2 Sound FC B04 A 1 vs.Crossfire Premier B04 A0