Team Schedules - Boys Under 13
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Semi-Final Final


ALL A B


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Crossfire Premier B07 A    0 0  0  0 
 A2 : Crossfire Premier B07 B    0 0  0  0 
 A3 : Whatcom FC Ra - B07 Gold    0 0  0  0 
 A4 : Washington Premier FC B07 Black A    0 0  0  0 
 A5 : PacNW B07 Maroon A    0 0  0  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Eastside FC B07 Red A    0 0  0  0 
 B2 : Washington Rush B07 A    0 0  0  0 
 B3 : FWFC B07 Blue    0 0  0  0 
 B4 : Seattle United B07 Copa A    0 0  0  0 
 B5 : Crossfire Premier B08 A    0 0  0  0 

Bracket - Saturday, March 21, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 475630  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  02 A3 vs A4Whatcom FC Ra - B07 Gold   vs.Washington Premier FC B07 Black A 
 475629  TBD   --    --  A1 vs A2Crossfire Premier B07 A   vs.Crossfire Premier B07 B 
 475642  TBD   --    --  B2 vs B3Washington Rush B07 A   vs.FWFC B07 Blue 
 475641  TBD   --    --  B5 vs B1Crossfire Premier B08 A   vs.Eastside FC B07 Red A 

Bracket - Saturday, March 28, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 475636  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 A4 vs A5Washington Premier FC B07 Black A   vs.PacNW B07 Maroon A 
 475635  TBD   --    --  A1 vs A3Crossfire Premier B07 A   vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold 
 475645  TBD   --    --  B1 vs B3Eastside FC B07 Red A   vs.FWFC B07 Blue 
 475646  Roosevelt HS  03:45 PM  1 B4 vs B5Seattle United B07 Copa A   vs.Crossfire Premier B08 A 

Bracket - Saturday, April 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 475634  Robinswood Park  09:00 AM  East A5 vs A2PacNW B07 Maroon A   vs.Crossfire Premier B07 B 
 475633  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A4 vs A1Washington Premier FC B07 Black A   vs.Crossfire Premier B07 A 
 475643  TBD   --    --  B4 vs B1Seattle United B07 Copa A   vs.Eastside FC B07 Red A 
 475644  Marymoor Park  12:00 PM  4 B5 vs B2Crossfire Premier B08 A   vs.Washington Rush B07 A 

Bracket - Saturday, April 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 475648  Saghalie Middle School  10:15 AM  1 B3 vs B5FWFC B07 Blue   vs.Crossfire Premier B08 A 
 475637  TBD   --    --  A2 vs A4Crossfire Premier B07 B   vs.Washington Premier FC B07 Black A 
 475647  TBD   --    --  B2 vs B4Washington Rush B07 A   vs.Seattle United B07 Copa A 
 475638  Phillips 66 Soccer Park  01:00 PM  02 A3 vs A5Whatcom FC Ra - B07 Gold   vs.PacNW B07 Maroon A 

Bracket - Saturday, April 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 475640  Saghalie Middle School  10:15 AM  1 B3 vs B4FWFC B07 Blue   vs.Seattle United B07 Copa A 
 475632  TBD   --    --  A2 vs A3Crossfire Premier B07 B   vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold 
 475639  TBD   --    --  B1 vs B2Eastside FC B07 Red A   vs.Washington Rush B07 A 
 475631  Valley RidgePark  03:00 PM  2 A5 vs A1PacNW B07 Maroon A   vs.Crossfire Premier B07 A