Team Schedules - Boys Under 14
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 2 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : 3RSC B06 Black    0 0  0  0 
 A2 : Washington Premier FC B06 Black A    0 0  0  0 
 A3 : FWFC B06 Blue    0 0  0  0 
 A4 : Washington Rush B06 A    0 0  0  0 
 A5 : Whatcom FC Ra - B06 Gold    0 0  0  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Crossfire Premier B06 A    0 0  0  0 
 B2 : Sound FC B06 A    0 0  0  0 
 B3 : Eastside FC B06 Red A    0 0  0  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C1 : Crossfire Yakima B06 Black    0 0  0  0 
 C2 : Seattle United B06 Copa A    0 0  0  0 
 C3 : PacNW B06 Maroon A    0 0  0  0 

Bracket - Saturday, March 21, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 475901  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 A2 vs A3Washington Premier FC B06 Black A   vs.FWFC B06 Blue 
 475900  TBD   --    --  A5 vs A1Whatcom FC Ra - B06 Gold   vs.3RSC B06 Black 
 475914  TBD   --    --  C3 vs C1PacNW B06 Maroon A   vs.Crossfire Yakima B06 Black 
 475908  Preston Park  01:30 PM  2 B3 vs B1Eastside FC B06 Red A   vs.Crossfire Premier B06 A 

Bracket - Sunday, March 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 475912  Preston Park  09:00 AM  1 B3 vs B2Eastside FC B06 Red A   vs.Sound FC B06 A 
 475905  Kasch Park Sports Complex  12:30 PM  3 A4 vs A5Washington Rush B06 A   vs.Whatcom FC Ra - B06 Gold 

Bracket - Saturday, March 28, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 475909  Woodinville Sports Field  09:00 AM  1 B2 vs B3Sound FC B06 A   vs.Eastside FC B06 Red A 
 475902  TBD   --    --  A4 vs A1Washington Rush B06 A   vs.3RSC B06 Black 
 475915  TBD   --    --  C2 vs C3Seattle United B06 Copa A   vs.PacNW B06 Maroon A 
 475903  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  01 A5 vs A2Whatcom FC Ra - B06 Gold   vs.Washington Premier FC B06 Black A 

Bracket - Sunday, March 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 475906  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  3 A2 vs A4Washington Premier FC B06 Black A   vs.Washington Rush B06 A 

Bracket - Saturday, April 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 475904  TBD   --    --  A1 vs A33RSC B06 Black   vs.FWFC B06 Blue 
 475910  TBD   --    --  B1 vs B2Crossfire Premier B06 A   vs.Sound FC B06 A 
 475916  Sozo Sports Complex  03:00 PM  8 C1 vs C2Crossfire Yakima B06 Black   vs.Seattle United B06 Copa A 

Bracket - Sunday, April 05, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 475911  Grasslawn Park  11:00 AM  GL B1 vs B3Crossfire Premier B06 A   vs.Eastside FC B06 Red A 
 475917  TBD   --    --  C1 vs C3Crossfire Yakima B06 Black   vs.PacNW B06 Maroon A 

Bracket - Saturday, April 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 475918  TBD   --    --  C3 vs C2PacNW B06 Maroon A   vs.Seattle United B06 Copa A 
 475907  Saghalie Middle School  12:15 PM  1 A3 vs A5FWFC B06 Blue   vs.Whatcom FC Ra - B06 Gold 

Bracket - Sunday, April 19, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 475899  Saghalie Middle School  09:00 AM  1 A3 vs A4FWFC B06 Blue   vs.Washington Rush B06 A 
 475913  Canyon Park Junior High  11:00 AM  1 B2 vs B1Sound FC B06 A   vs.Crossfire Premier B06 A 
 475898  TBD   --    --  A1 vs A23RSC B06 Black   vs.Washington Premier FC B06 Black A 
 475919  TBD   --    --  C2 vs C1Seattle United B06 Copa A   vs.Crossfire Yakima B06 Black 

Quarter Final - Saturday, April 25, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 475891  TBD   --    --  First of A   vs.WC2 
 475893  TBD   --    --  First of B   vs.WC1 
 475894  TBD   --    --  First of C   vs.Second of A 
 475892  TBD   --    --  Second of C   vs.Second of B